Przejdź do treści Przejdź do menu

CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? WRZESIEŃ 2020

11-10-2020 16:00 świetlica

Po długiej wakacyjnej przerwie wróciliśmy do szkoły i świetlicy, w której czekają nas nowe wyzwania i liczne atrakcje. W pierwszych dniach pobytu w świetlicy nauczyciele zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa i higieny w związku z występowaniem COVID-19. Uczniowie oglądali bajki edukacyjne i nauczyli się piosenki „Przegoń wirusa”. Pierwsze dni pobytu w świetlicy były czasem spędzonym na zabawach adaptacyjnych i integracyjnych w salach, na placu zabaw i szkolnym boisku. Dużo rozmawialiśmy o tym, czym jest koleżeńska postawa oraz zgodna i bezpieczna zabawa. Dzieci wykonały swoje portrety do galerii kandydatów na prawdziwych przyjaciół. Dużo mówiliśmy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Efektem prezentacji i pogadanek na ten temat są wykonane przez dzieci prace  pt. „Idę do szkoły bezpiecznie”. Powitaliśmy także w świetlicy Panią Jesień – na podstawie częstych zabaw na powietrzu i obserwacji przyrody dzieci wykonały pierwsze jesienne prace plastyczne, które prezentujemy w galerii. Dzieci z klas drugich rozpoczęły realizację projektu „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?”, dzięki któremu będą rozwijały swoje kompetencje – planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków i współpracę. Efektem pierwszych wrześniowych zajęć jest piosenka oraz utwór grany przez dzieci kolorowymi kredkami, do których linki znajdują się TUTAJ i TUTAJ. Nauczyciele świetlicy serdecznie witają wszystkie dzieci. Czekamy na Was w świetlicy szkolnej, która jest miejscem tworzenia, czytania, rysowania, myślenia, odkrywania, a przede wszystkim dobrej zabawy. Życzymy wszystkim uczestnikom zajęć świetlicowych wielu wspaniałych wrażeń z pobytu w naszej świetlicy.