Przejdź do treści Przejdź do menu

CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? STYCZEŃ I LUTY 2021

10-03-2021 5:46 świetlica

W styczniu po długiej przerwie spotkaliśmy się ponownie w szkolnej świetlicy. Dzieci dzieliły się wrażeniami z ferii, wykonywały prace plastyczne ilustrujące różne oblicza zimy – piękne, zimowe  krajobrazy. Rozmawialiśmy także o konieczności wsparcia zwierząt w tym trudnym dla nich, mroźnym czasie. Uczniowie klas pierwszych licznie  uczestniczyli w konkursie „Bałwankowy świat”, którego efektem były piękne, pomysłowe prace przedstawiające te śniegowe stworki. Laureatami konkursu zostali: Zosia Romik, Nikola Kuś, Martyna Lis, Kasia Chmielewska, Karolina Superson-Dziergas oraz Patrycja Paszek. Ola Ratowska odebrała cenną nagrodę za wyróżnienie w konkursie „Kocham moje miasto”. Uczniowie klas drugich kontynuowali zajęcia w ramach projektu „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki”, na których dowiedzieli się, jak muzyka wpływa na nasze emocje i jak pomaga nam je rozładować. W trakcie tych zajęć wykonywali także dwustronne papierowe kukiełki „Szczęściaka – złośniaka”. Największym wydarzeniem lutego, długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci, był Świetlicowy Bal Maskowy, który odbył się w każdej grupie. Na tę okazję uczniowie samodzielnie tworzyli maski karnawałowe, doskonaląc swoje umiejętności plastyczno-manualne. Podczas balu był czas na swobodne pląsy, tańce animacyjne, śmieszne konkursy w parach. Dzieci doskonale się bawiły i wspominają ten dzień z wielkim zadowoleniem. Nagrania upamiętniające zabawę można obejrzeć TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Nie zapomnieliśmy także o walentynkach.  Dla swoich ulubionych kolegów i koleżanek dzieci wykonały walentynkowe upominki w postaci ozdobnych kartek.18 lutego uczniowie z klas trzecich obchodzili „Dzień Języka Ojczystego”. W tym dniu  wzięli udział w konkursie ortograficznym. Uczestnicy pisali dyktando zawierające różne zasady ortografii języka polskiego. Wkrótce wyłonimy zwycięzców i przedstawimy osoby, które poradziły sobie z tym zadaniem śpiewająco! W czasie przygotowań do obchodów tego dnia prowadzone były zajęcia z wykorzystaniem łamańców językowych i wierszyków. Uczniowie uczestniczyli w zabawach językowych z wykorzystaniem multimediów. Podczas zajęć dużo było zabawy i humoru. Uczniowie, bawiąc się świetnie, przekonali się, że trudny i skomplikowany język to dorobek historyczny i dziedzictwo kultury. Pamiętajmy, że należy dbać o nasz język cały rok, nie tylko „od święta”. Na korytarzu szkolnym pojawiła się też gazetka poświęcona ortografii języka polskiego. Koniec lutego to w naszej świetlicy tradycyjny czas pogłębiania wiadomości o naszym mieście. Dzieci czytały ciekawostki o Bielsku, poznały legendę Renaty Piątkowskiej o założeniu miasta, odbyły wirtualny spacer po jego ulicach i wykonały ciekawe prace plastyczne dokumentujące zabytki Bielska-Białej. Przypomniały sobie także nieco zapomniane bajkowe postacie, które są bohaterami filmów animowanych powstałych w Bielskim Studio Filmów Rysunkowych i chętnie je sportretowały. Efekty wszystkich działań plastycznych naszych wychowanków zostały wyeksponowane w świetlicowej galerii prac. Wiele miłych chwil dzieci spędziły także w szkolnej auli, gdzie z zapałem młodych budowniczych tworzyły wymyślne konstrukcje z klocków, uczestniczyły w konkursach sprawnościowych i licznych sportowych rozgrywkach drużynowych.