Przejdź do treści Przejdź do menu

CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? STYCZEŃ I LUTY 2020

24-03-2020 18:39 świetlica

W styczniu po przerwie świątecznej zajęcia w szkolnej świetlicy dotyczyły głównie przygotowań do bezpiecznych ferii. Odbyły się pogadanki o efektywnym sposobie ich spędzania, dzieci oglądały prezentacje i filmy przypominające o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Po feriach wypoczęte i ciekawe nowych wyzwań dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności rozwiązywania zagadek, rebusów, szarad i kalamburów podczas Dnia Łamigłówek. Dla swoich kochanych Babć i Dziadków przygotowały laurki i piękne portrety. Aktywnie włączyły się w zbiórkę darów dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz zbiórkę zorganizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu przeznaczoną dla Alana - ucznia Naszej Szkoły. Największym wydarzeniem lutego, długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci, był Świetlicowy Bal Maskowy dla klas I i II. W trakcie balu był czas na swobodne pląsy, tańce animacyjne, śmieszne konkursy w parach. Dzieci świetnie się bawiły i nie chciały kończyć zabawy. Nie zapomnieliśmy także o walentynkach. Dużo rozmawialiśmy o życzliwej postawie, okazywaniu sobie empatii nie tylko z okazji tego święta. Dla swoich ulubionych kolegów i koleżanek dzieci wykonały walentynkowe upominki w postaci ozdobnych kartek. Wiele radości dzieciom z klas pierwszych i drugich sprawiły także zajęcia z bum-bum-rurkami rozwijające i doskonalące ich umiejętności muzyczne. Klasy trzecie systematycznie odbywały zajęcia na świeżym powietrzu w ramach realizacji programu Mila Day. Koniec lutego to w naszej świetlicy tradycyjny czas pogłębiania wiadomości o naszym mieście. Dzieci czytały ciekawostki o Bielsku, poznały legendę o założeniu miasta, odbyły wirtualny spacer po jego ulicach i wykonały ciekawe prace plastyczne dokumentujące zabytki Bielska-Białej.