Przejdź do treści Przejdź do menu

CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? LISTOPAD 2019

12-12-2019 6:22 świetlica

W naszej świetlicy listopad pełen był ciekawych wydarzeń. W pierwszym tygodniu miesiąca dzieci przygotowywały się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości – poznawały jego historię, wykonały biało-czerwone kotyliony. Uroczyście obchodziliśmy także Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci wysłuchały mądrej bajki „O ciepłym i puchatym”, aby podkreślić, jak ważna jest dla każdego człowieka potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiech, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy. Na podstawie tych zajęć opracowały „Dekalog Człowieka Życzliwego” i wykonały Ordery Życzliwości. Uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i zdolności plastyczne, wykonując ciekawe prace plastyczne różnymi technikami, których tematem przewodnim była jesień i zjawiska z nią związane. Odbył się konkurs plastyczny na portret ulubionego zwierzaka, a jego laureaci, których prace prezentujemy w galerii, zostali obdarowani drobnymi upominkami. Dowiedzieliśmy się również o sukcesie naszych wychowanków w konkursie „Zwierzęta w literaturze dziecięcej” – jesteśmy z nich bardzo dumni i serdecznie im gratulujemy! W listopadzie wykonaliśmy także prace na konkurs „Mieszkam w Beskidach”, „Upcykling – coś nowego z niczego”. Dzieci uczestniczyły też w wielu zajęciach ruchowych na placu zabaw i w auli szkolnej. Chętnie bawiły się z chustą animacyjną i doskonaliły swoją sprawność fizyczną, korzystając z bogatego zestawu klocków piankowych do rozwoju motoryki. W świetlicy powstało wiele ciekawych i skomplikowanych budowli przestrzennych ze słomek konstrukcyjnych. Koniec miesiąca jak co roku upłynął pod znakiem wspólnej zabawy. W każdej grupie odbyły się tradycyjne andrzejki. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z tym dniem i wzięły udział w zabawie andrzejkowej wypełnionej wróżbami, konkursami i tanecznymi animacjami. Czas spędzony w świetlicy w listopadzie upłynął dzieciom twórczo, ciekawie i radośnie.