Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

CHOĆ JESTEŚMY TACY DUZI, TO BAJKA NAM SIĘ NIGDY NIE ZNUDZI!

15-11-2023 5:19 imprezy i uroczystości

Pod takim hasłem uczniowie trzecich klas rozpoczęli świętowanie Dnia Postaci z Bajek, które przypadało na początek listopada. W tym wyjątkowym dniu każdy uczeń przebrał się za wybraną przez siebie ulubioną postać bajkową. Nie liczył się tylko strój, ale także umiejętność prezentacji i uzasadnienia swojego wyboru. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie swojej postaci w taki sposób, aby jak najlepiej przybliżyć ją kolegom. Wspólnie w klasach ocenialiśmy naszych bajkowych bohaterów, uczyliśmy się prowadzić rozmowy z wykorzystaniem argumentacji oraz wzajemnego szacunku. W tym dniu również udaliśmy się na muzyczną przerwę, w której to uczestnicy mogli pobawić się do znanych utworów z bajek, wspólnie wybrać się w podróż pociągiem oraz zatańczyć wspólny  taniec. Był to dzień pełen emocji i radości, a przede wszystkim wiary w nasze własne marzenia. Uczniom w tym dniu została także przybliżona postać Walta Disneya, najsławniejszego twórcy filmów animowanych. Naszą zabawę zakończyliśmy konkursem muzycznym „Jaka to melodia?”, w którym nasi trzecioklasiści wypadli znakomicie, odgadując prawie wszystkie fragmenty z bajek. Kolejny ciekawy dzień w szkole za nami!