AKCJA „BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI”

09-11-2021 15:55 nasze zainteresowania
Dobiegła końca akcja czytelnicza pt. „Bilet powrotny do biblioteki” przeznaczona dla uczniów klas 2, 3 i 4. Trwała ona przez cały październik, który jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem akcji było zachęcenie najmłodszych czytelników do częstszego odwiedzania biblioteki. Każdy zainteresowany uczeń otrzymał specjalny bilet z ikonkami ilustrującymi różne kategorie książek. Podczas zwracania przez dziecko przeczytanej lektury bibliotekarz „kasował” odpowiednie pole biletu. Zabawę ukończyło 30 wytrwale czytających dzieci! Wszystkie warunki akcji (przeczytanie 10 książek) spełniło 7 uczniów. Należą do nich: Zofia Romik (2a), Jan Falędysz (2c), Sandra Adamczyk (3a), Paulina Kubyszek (3a), Kacper Brandys (3b), Miron Hordziejewicz (3b) i Lena Nowak (3d). Na uczniów, którzy pomyślnie ukończyli zabawę, czekają nagrody! Gratulujemy wszystkim dzieciom. Pomysł zabawy zaczerpnięto z czasopisma „Biblioteka w szkole”. Jego realizacją w Naszej Szkole zajęła się Pani Renata Pysz.