Przejdź do treści Przejdź do menu

ABC DOBREGO WYCHOWANIA

15-10-2021 5:00 profilaktyka i wychowanie

Początkiem października w oddziałach pierwszej klasy odbyły się warsztaty z cyklu "ABC Dobrego Wychowania". Zajęcia miały na celu wprowadzenie najmłodszych uczniów Naszej Szkoły do projektu, który od wielu lat z powodzeniem realizowany jest w klasach I-III. Pierwszoklasiści powtórzyli podstawowe zasady dobrego wychowania, które towarzyszą nam każdego dnia. Aktywnie uczestniczyli w zabawach mających na celu utrwalenie magicznych słów: "proszę", "dziękuję" i "przepraszam". Z ogromnym zaciekawieniem oglądali prezentację multimedialną i słuchali piosenek, które w bardzo przystępny sposób ukazały najmłodszym, że kultura obowiązuje nas zawsze i wszędzie. Uczniowie na zakończenie zajęć rozwiązywali quiz, którego wyniki potwierdziły, że wiele już potrafią i wiedzą, jak należy zachowywać się kulturalnie. Warsztaty z cyklu "ABC Dobrego Wychowania" przygotowała Pani Marcelina Piechota.