7. ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE

21-12-2023 6:01 nasze zainteresowania

11.12.2023 r. grupa uczniów z klas ósmych i siódmych pod opieką Pani Agnieszki Krywult oraz Pani Joanny Włodarczyk-Pilch odwiedziła Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, gdzie brała udział w 7. Śląskim Festiwalu Nauki. Tegoroczny festiwal był szczególny – rozpoczynał obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Naucz się świata” – studia nad polskim filmem i fotografią nowego wieku oraz w pokazach i warsztatach prowadzonych na licznych stanowiskach naukowych. Mogli obserwować eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznawać przemysły przyszłości, odkrywać tajemnice kryminalistyki i wiele innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, poszerzać swoje zainteresowania i utwierdzić się w przekonaniu, które było hasłem festiwalu: „Nauka da nam przyszłość”.