4. ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI W KATOWICACH

29-01-2020 7:05 nasze zainteresowania

27.01.2020 r. przedstawiciele uczniów klas ósmych odwiedzili Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i wzięli udział w 4. Śląskim Festiwalu Nauki. Czekały tam na nich liczne wykłady, warsztaty i stanowiska pokazowe dotyczące różnych obszarów wiedzy: nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia. Mogliśmy obserwować oraz samodzielnie przeprowadzać eksperymenty chemiczne i fizyczne. Poznaliśmy kuchnię molekularną, chemię polimerów, kompas mechaniczny, pojazdy elektryczne skonstruowane przez studentów różnych uczelni. Odkrywaliśmy tajniki kryminalistyki i radioaktywności. Dowiedzieliśmy się, jakie technologie kosmiczne są wykorzystywane w naszych domach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i odkryć pasję do nauki.