100 LAT TEMU W WAPIENICY...

Wczoraj byliśmy świadkami kolejnej odsłony obchodów 100-lecia Polskiej Szkoły w Wapienicy. W auli budynku B zgromadzili się pasjonaci historii, aby wziąć udział w spotkaniu pt. „100 lat temu w Wapienicy”. Pan Wiesław Dziubek, który jest znanym miłośnikiem historii, mieszkańcem Wapienicy i jednocześnie absolwentem SP 32, kolejny raz swą ciekawą opowieścią przeniósł nas w przeszłość. Nasz Gość w bardzo interesujący sposób opowiadał o losach szkolnictwa w naszej dzielnicy, przedstawił pokrótce lokalną historię, a także wiele fotografii z przeszłości. Niektóre z nich zaprezentował po raz pierwszy. Goście z zaciekawieniem słuchali pasjonującego wykładu, przekonali się, jak bardzo zmieniło się nasze otoczenie na przestrzeni ostatnich 100 lat. Szczególnym akcentem była obecność Pana Janusza Bobrka - wnuka Franciszka Kuboka - pierwszego kierownika szkoły, który zginął w Katyniu w 1940 r. Jak zwykle zainteresowanie spotkaniem było ogromne. Po nim przyszedł czas na pytania i dyskusję. Na uczestników spotkania czekał również poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.