SUKCESY UCZNIÓW SP 32 W KONKURSIE „WŁĄCZ UWAGĘ!”

11-12-2021 6:28 konkursy

Międzyszkolny Konkurs Czytania Prasy ze Zrozumieniem „Włącz uwagę!” dla uczniów bielskich szkół podstawowych pod patronatem „Dziennika Zachodniego” i portalu naszemiasto.pl rozstrzygnięty! 7 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Naszą Szkołę reprezentowały dziewczynki z klas: 8a, 8d i 7b. Lena Gądkowska zdobyła I miejsce w kategorii indywidualnej, natomiast w kategorii drużynowej III miejsce zajęły: Karolina Kisiała, Lena Gądkowska, Maria Anczakowska, Wiktoria Kucia i Wiktoria Frydel. Gratulujemy! Uczennice do konkursu przygotowała Pani Barbara Jurkiewicz. W ramach rywalizacji młodzi uczestnicy starali się czytać uważnie przygotowane materiały prasowe i odpowiadać na dołączone do nich pytania. Arkusz konkursowy liczył 22 zadania oparte na artykułach pochodzących z „Dziennika Zachodniego”. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół, łącznie aż 40 uczestników. Konkurs miał na celu m.in. podszkolić uczniów w korzystaniu z prasy w postaci tradycyjnej, rozwinąć ich umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także sprawdzić to, jak radzą sobie z wyszukiwaniem informacji w tekstach prasowych.