RAZEM NA ŚWIĘTA!

20-12-2021 16:52 wolontariat

W tym roku szkolnym Nasza Szkoła przystąpiła do IV edycji akcji #RazemNaŚwięta. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której głównym celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. W ostatnich tygodniach członkowie Samorząd Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu  zorganizowali i przeprowadzili wiele akcji, m.in.:
- kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne;
- konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną – wszystkie prace przekazane zostaną Seniorom – mieszkańcom bielskich domów pomocy społecznej;
- zbiórkę odzieży oraz artykułów spożywczych dla osób potrzebujących znajdujących się pod opieką Rady Osiedla Górne Przedmieście;
- akcję charytatywną „Święty Mikołaj na Kresach” – dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.